Foreningen

opdateret 12. marts 2023

Truckstop Country Club blev dannet i 2022 på en stiftende generalforsamling i Enslev. Foreningen er non profit og alle i bestyrelsen arbejder gratis og gør det af lyst, og fordi der er tale om en livstil.

Foreningens formål er at udbrede kendskabet til country musikken i Danmark.
Man kan så spørge om, hvad er det der driver værket og får folk til at kæmpe for at udbrede country musikken i Danmark. Og hvis man bare én gang har oplevet et arrangement hvor glade countryfolk er samlet, ja så har man oplevet indbegrebet socialt samvær og hygge i højeste kaliber.

Man er ikke i tvivl om at country musikken har tag i vores hjerter, og deraf kan det betragtes som en livsstil, en livsstil som vi vil udleve til den dag vi ikke kan tygge smør.

Foreningen varetages af en bestyrelse på 5 personer, med formanden i spidsen, kasserer, næstformand, og 2 menige bestyrelses medlemmer. Derudover er der 3 suppleanter og en sekretær.
Foreningens øverste myndighed er den årlige generalforsamling, som altid afholdes inden udgangen af marts.

Nederst på siden kan vedtægterne læses.

Bestyrelsen 2023

Leif

Formand / musikansvarlig

Leif Jensen

Tlf. +45 2128 6211

Mail: leif@truckstop.dk

Kurt Thomsen

Bestyrelsesmedlem

Kurt Thomsen

Tlf. +45 2191 3527

Mail: kurt@truckstop.dk

Heidi

Kasserer

Heidi Hygum Olsen

Tlf. +45 2515 7770

Mail: heidi@truckstop.dk

Fuldrik 1

Bestyrelsesmedlem

Ulrik Jørgensen (Fuldrik)

Tlf. +45 4019 8519

Mail:ulrik@truckstop.dk

Inge

Bestyrelsesmedlem

Inge Kyster

Tlf. +45 2066 7474

Mail: inge@truckstop.dk 

1. Supleant

Tony Redmond

Tlf. +45 2390 7540

Mail: tony@truckstop.dk

2. Supleant

Johnni Baggers

Sikkerhedschef

Johnni Baggers

Mail: sikkerhedschef@truckstop.dk

Vedtægter 2023-1
Vedtægter 2023-2
Vedtægter 2023-3